Sesja użytkownika wygasła

Twoja sesja użytkownika wygasła. Odświerz stronę aby zalogować się ponownie i rozpocząć nową sesję użytkownika. Wszystkie dane zapisane na stronie zostaną utracone.

Koniec sesji za 30.0 min        

PROMOCJA

BalticBottomBase (BBB) na konferencji Infobazy 2014 w Gdańsku/Sopocie

W dnia 8-10 września w Gdańsku oraz Sopocie odbywała się konferencja INFOBAZY 2014 – Inspiracja, Integracja, Implementacja. Głównymi tematami poruszanymi na konferencji były zagadnienia związane z szerokim dostępem do baz danych oraz różnych usług informatycznych. Organizatorem INFOBAZ było Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział ETI Politechniki Gdańskiej.

W czasie konferencji został przedstawiony projekt „Zintegrowana platforma informacji o środowisku południowego Bałtyku – BalticBottomBase (BBB)”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE. Przemysław Kulesza, Piotr Piotrowski oraz Michał Wójcik napisali artykuł „Spójne wyszukiwanie w zbiorze różnorodnych danych geograficznych - metamodel i metoda wyszukiwania”, który obejmował sposób wyszukiwania różnorodnych danych przechowywanych przez Instytut Morski w Gdańsku i dostępnych w ramach platformy BBB. Przemysław Kulesza zaprezentował rozwiązania zastosowane na platformie BBB pozwalające na wydajne przeszukiwanie dużych zbiorów różnorodnych danych geograficznych.

Prezentacja spotkała się z zainteresowaniem ze strony innych instytucji naukowych, które pytały o szczegóły techniczne zastosowane w projekcie BBB.

W tej witrynie włączono pliki cookie w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi przeglądarki. Jeśli będziesz korzystać z naszej witryny bez wprowadzania zmian w ustawieniach przeglądarki, uznamy to za wyrażenie zgody na tego rodzaju zastosowanie plików cookie.